Kam se vydat?

Minigalerie Thajsko

Galerie - Thajsko a letoviska Fotogalerie - Thajsko noční pohled na letoviska Pláže v Thajsku Delikátní Thajské restaurace Útesy a jiné krásy Thajska Skály a příroda v Thajsku Lidé - Matka a dcera, pořízeno v Thajsku

Další články

Je už bezpečné vyrazit do Thajska? Zjistili jsme nejnovější informace ESO Travel na Novinky.cz
Thajsko po povodních nebojuje s krokodýly, ale s fámami, které odrazují turisty...
Kam za divokými party a nočním životem? Poradíme vám ta nejlepší místa ESO Travel na Novinky.cz
Těla svůdných dívek tančí v rytmu hudby, koktejly tečou proudem a o kus dál šumí mořský příboj...
Luxus ve stanu? Zkuste glamping, moderní kempování pro náročné ESO Travel na Novinky.cz
Spát pod stanem má svoje kouzlo. Návrat k přírodě, žádný luxus, jen karimatka a spacák...

O Thajsku

Thajsko, jediná země jihovýchodní Asie, která nebyla nikdy kolonií jiného státu, překvapí každého nezměrnou energií a sebedůvěrou svých obyvatel. Thajsko, jehož název znamená „země svobodných“, bývá často označováno za „zemi úsměvů“. Thajci jsou pohodoví, spokojení lidé, hrdí na svoji zemi, kteří mají neustále úsměv na tváři. Oceňují jai yen neboli „rozvážnou mysl“ a nemají rádi, když jsou lidé vznětliví a mluví příliš nahlas.

Obyvatelé Thajska

Thajci jsou laskaví a přátelští k cizincům, které nazývají farang. Ani v neskutečně přeplněných ulicích Bangkoku se návštěvníci nemusí bát zeptat se kohokoliv na cestu. V celé zemi panuje ovzduší míru a tolerance, což možná souvisí s tím, že přes 90 procent populace vyznává buddhismus. Obyvatelé a celé Thajsko je velmi zajímavá země, která je oblíbenou destinací cestovatelů. Několik z nich pak píše zajímavé cestopisy o Thajsku, které můžete dohledat na internetu.

budhismus

Budhismus

Buddhismus, jenž vznikl v Indii, se do Thajska dostal ve 3. století př. n. l., kdy se šířil jako náboženství králů a nástroj sjednocení lidu. Svatyně, Buddhovy sochy a chrámy se hojně vyskytují v každém městě či vesnici. Buddhistická filozofie proniká všemi aspekty života v zemi. Všude na ulicích lze spatřit mnichy v oranžových róbách, s oholenými hlavami.

Při návštěvě chrámu můžete být svědky obřadu svěcení, při kterém přináší do chrámu novice v šafránově žlutých róbách na ramenou skupina přátel a rodinných příslušníků.