Kam se vydat?

Minigalerie Thajsko

Galerie - Thajsko a letoviska Fotogalerie - Thajsko noční pohled na letoviska Pláže v Thajsku Delikátní Thajské restaurace Útesy a jiné krásy Thajska Skály a příroda v Thajsku Lidé - Matka a dcera, pořízeno v Thajsku

Další články

Je už bezpečné vyrazit do Thajska? Zjistili jsme nejnovější informace ESO Travel na Novinky.cz
Thajsko po povodních nebojuje s krokodýly, ale s fámami, které odrazují turisty...
Kam za divokými party a nočním životem? Poradíme vám ta nejlepší místa ESO Travel na Novinky.cz
Těla svůdných dívek tančí v rytmu hudby, koktejly tečou proudem a o kus dál šumí mořský příboj...
Luxus ve stanu? Zkuste glamping, moderní kempování pro náročné ESO Travel na Novinky.cz
Spát pod stanem má svoje kouzlo. Návrat k přírodě, žádný luxus, jen karimatka a spacák...

Ancient City a Khao Yai

Máte-li jen málo času, nemusíte nutně až do Sukhothaie či Ayutthaye, abyste poznali tato stará hlavní města. Díky jednomu nadšenci můžete modely těchto měst vidět 33 kilometrů jihovýchodně od Bangkoku, v největším místním muzeu pod širým nebem. Ancient City neboli Muang Boran se rozprostírá jako mapa Thajska na ploše 80 hektarů a ukazuje nejslavnější budovy země ve skutečné nebo zmenšené velikosti. Kromě modelů vás potěší také exotičtí ptáci, opice a sloni, kteří působí radost zvláště dětem. Turistické kanceláře pořádají do města půldenní výlety, denně sem jezdí také autobusové linky z Bangkoku.

Krokodýlí farma a zoo

Pět kilometrů od Ancienit City se nachází Krokodýlí farma a zoo v Samut Prakanu. Obrovský oplocený komplex je domovem více než 60 tisíc krokodýlů – jde o největší krokodýlí farmu na světě. Farma plní dva úkoly: chrání ohrožené druhy před vyhynutím a současně slouží k zábavě a vzdělávání veřejnosti. Nechybí ani zoologická zahrada s exotickými ptáky, tygry, šimpanzi, pštrosy, velbloudy a slony a najdete tu také muzeum dinosaurů.

Thajsko - Krokodýlí farma a zoo v Samut Prakan

Národní park Khao Yai

Rozlehlý národní park v Khao Yai se rozprostírá na plošině Korat, severozápadně od Bangkoku, v létě do sucha spalované slunečním žárem a v období dešťů naopak svěže zelené. Khao Yai znamená „velká hora“. Jde o nejstarší a jedno z nejlepších letovisek v Thajsku, které je vzdáleno asi tři hodiny jízdy autem od Bangkoku. Park se rozprostírá na ploše 2100 čtverečních kilometrů. Žijí zde sloni a více než stovka dalších zvířecích druhů, včetně asij ského divokého psa, skvrnitého levharta a černého medvěda.

Je zde také největší koncentrace ptactva v Thajsku – spatříte zde největší skupiny zoborožců v jihovýchodní Asii, vousáky, rudohlavé trogony a velké šedé datly. Není zaručeno, že pokaždé narazíte na divoká zvířata, čas si však můžete zpříjemnit procházkou k obřím vodopádům. Při nočním safari se využívají reflektory, v jejichž světle můžete zahlédnout jeleny, tropické ptáky a při troše štěstí i tygry a medvědy. Dříve než byla oblast Khao Yai v roce 1959 vyhlášena národ ním parkem, byla nejen útočištěm zvířat, ale také oblíbeným úkrytem zločinců. Dnes už to samozřejmě neplatí – najdete zde hotely, restauraci i osmnáctijamkové golfové hřiště.

Kam se vydat dál?