Kam se vydat?

Minigalerie Thajsko

Galerie - Thajsko a letoviska Fotogalerie - Thajsko noční pohled na letoviska Pláže v Thajsku Delikátní Thajské restaurace Útesy a jiné krásy Thajska Skály a příroda v Thajsku Lidé - Matka a dcera, pořízeno v Thajsku

Další články

Je už bezpečné vyrazit do Thajska? Zjistili jsme nejnovější informace ESO Travel na Novinky.cz
Thajsko po povodních nebojuje s krokodýly, ale s fámami, které odrazují turisty...
Kam za divokými party a nočním životem? Poradíme vám ta nejlepší místa ESO Travel na Novinky.cz
Těla svůdných dívek tančí v rytmu hudby, koktejly tečou proudem a o kus dál šumí mořský příboj...
Luxus ve stanu? Zkuste glamping, moderní kempování pro náročné ESO Travel na Novinky.cz
Spát pod stanem má svoje kouzlo. Návrat k přírodě, žádný luxus, jen karimatka a spacák...

Si Satchanalai

Pokud vás chrámy ještě nepřestaly bavit, můžete se vydat na odpolední výlet do města Satchanalai, ležícího 55 kilometrů na sever od Sukhothaie. Jedná se o sesterské město Sukhothaie, ale zároveň město poněkud divočejší. V Si Satchanalai najdete chátrající chrámy a atmosféru vyhasínajícího majestátu; město je turisty méně vyhledávané. Na konci příkrého schodiště se rozprostírají rozvaliny chrámu Wat Khao Suwan Khiri – stojí za to sem vyšplhat kvůli velkolepému rozhledu.

Thajsko, Východní pobřeží, řada Budhů v chrámu Phra Si Rattana Mahathat

Chrám obklopený slony

Můžete si také půjčit jízdní kolo a vydat se prozkoumat údajně nejimpozantnější chrám města, Wat Chang Lom (doslova Chrám obklopený slony). Svatyně je obklopena sochami 39 slonů; její schodiště má představovat žebřík do nebe. Před vchodem do chrámu bývají i skuteční sloni, které si lze pronajmout na vyjížďku po parku. V blízké vesnici Ban Ko Noi, která leží čtyři kilometry severně, objevili archeologové vypalovací pece, které možná způsobí převrat v historiografii. Mohly by totiž dokazovat, že obyvatelé Thajska vyráběli keramiku ještě o 400 let dříve než Číňané.

Kam se vydat dál?