Kam se vydat?

Minigalerie Thajsko

Galerie - Thajsko a letoviska Fotogalerie - Thajsko noční pohled na letoviska Pláže v Thajsku Delikátní Thajské restaurace Útesy a jiné krásy Thajska Skály a příroda v Thajsku Lidé - Matka a dcera, pořízeno v Thajsku

Další články

Je už bezpečné vyrazit do Thajska? Zjistili jsme nejnovější informace ESO Travel na Novinky.cz
Thajsko po povodních nebojuje s krokodýly, ale s fámami, které odrazují turisty...
Kam za divokými party a nočním životem? Poradíme vám ta nejlepší místa ESO Travel na Novinky.cz
Těla svůdných dívek tančí v rytmu hudby, koktejly tečou proudem a o kus dál šumí mořský příboj...
Luxus ve stanu? Zkuste glamping, moderní kempování pro náročné ESO Travel na Novinky.cz
Spát pod stanem má svoje kouzlo. Návrat k přírodě, žádný luxus, jen karimatka a spacák...

Bangkokem po vodě

Nejoblíbenějším způsobem k prozkoumání úžasných klongů (plavebních kanálů), které jsou pro Bangkok tak typické, je výlet z mola Tha Chang poblíž Velkého paláce nebo výlet organizovaný kterýmkoliv hotelem. Hodinová plavba je poměrně drahá, ale nahlédnete díky ní do starobylé čtvrti Thonburi – člověku se ani nechce věřit, že takový svět ještě stále existuje. Poplujete kolem plovoucích restaurací, benzinových stanic, starých dřevěných domů a chrámů

Přeprava po řece

Většina výletů po řece začíná brzy ráno a zahrnuje také návštěvu Národního muzea královských člunů v jejich kotvišti Klong Bangkok Noi. Všechny slavnostní lodě vypadají jako kdyby vypadly z pohádky – jde o plavidla s bizarními příděmi a propracovanými červenými a zlatými doplňky. Královský člun pohání silou svých paží padesát veslařů. Na výpravu po kanálech se můžete vydat také samostatně na místních kyvadlových člunech zvaných hang yao.

Tato dlouhá a štíhlá plavidla pohánějí hlučné motory z náklaďáků doplněné lodním šroubem na dlouhé hřídeli – odtud také jejich název „dlouhoocasé čluny“. Můžete si také najmout vlastní hang yao, ale stejně jako v případě taxíku nezapomeňte ani zde dohodnout cenu předem. Při plavbě po Khlong Bangkok Noi (Malém kanálu) a Khlong Yai (Velkém kanálu) spatříte hezké domy se zahradami a fontánami vmáčknuté vedle starých, dřevěných domků na pilířích, ve stínu palem.

Thajsko, plavba po Klongu, Bangkok

Je libo levnější doprava?

Továrny na pneumatiky zde stojí vedle chrámů, plovoucích tržišť a snack barů. Dáváte-li přednost pomalejší a levnější dopravě, můžete nasednout na jeden z turistických člunů Chao Phraya, které fungují denně od 9.30 do 15.00 a stojí 100 bahtů. Jejich trasa začíná u Tha Sathornu a pokračuje proti proudu řeky do Tha Phra Orthitu, po cestě je deset zastávek u hlavních mol.

Čluny odjíždějí každých 30 minut, kdekoliv po cestě můžete vystoupit a nastoupit na další loď. Po třetí odpolední, kdy čluny nejezdí, můžete jízdenku využít na expresním člunu Chao Phraya, který jezdí po patnácti minutách od 6.00 do 18.40. Expresní čluny spojují molo Tha Nonthaburi na severu a Tha Wat Rachasingkhon u mostu Krungthep na jihu.

Kam se vydat dál?