Kam se vydat?

Minigalerie Thajsko

Galerie - Thajsko a letoviska Fotogalerie - Thajsko noční pohled na letoviska Pláže v Thajsku Delikátní Thajské restaurace Útesy a jiné krásy Thajska Skály a příroda v Thajsku Lidé - Matka a dcera, pořízeno v Thajsku

Další články

Je už bezpečné vyrazit do Thajska? Zjistili jsme nejnovější informace ESO Travel na Novinky.cz
Thajsko po povodních nebojuje s krokodýly, ale s fámami, které odrazují turisty...
Kam za divokými party a nočním životem? Poradíme vám ta nejlepší místa ESO Travel na Novinky.cz
Těla svůdných dívek tančí v rytmu hudby, koktejly tečou proudem a o kus dál šumí mořský příboj...
Luxus ve stanu? Zkuste glamping, moderní kempování pro náročné ESO Travel na Novinky.cz
Spát pod stanem má svoje kouzlo. Návrat k přírodě, žádný luxus, jen karimatka a spacák...

Ko Samui

Turisté s batohy na zádech ještě nedávno doufali, že se jim podaří udržet ostrov Ko Samui v tajnosti. Avšak tento tropický, palmami lemovaný ostrov, vzdálený jen tři hodiny od rušného přístavního města Surat Thani, je dnes jednou z nejznámějším oblastí jižního Thajska, kde nechybí idylické hotely, bungalovy a dokonce i letiště. Atmosféru tohoto místa to však nezničilo a lidé sem stále přijíždějí lenošit na plážích, vychutnávat skvělou mořskou kuchyni a navštěvovat sousední ostrovy.

Kde hledat zábavu a kde klid?

Novomanželé na svatební cestě a milovníci komfortu přebývají nejčastěji na pláži Chaweng, která je patrně nejkrásnější na ostrově. Celou pláž lemují četné restaurace a diskotéky. Pokud hledáte něco klidnějšího, zamiřte na pláže Bo Phut, Maenam nebo Choeng Mon. Na jihu ostrova, v Lamai, hledejte pak levnější hotely a bungalovy. Pro turisty je připravena nepřeberná nabídka plážových sportů, tenis, výpravy k vodopádům a také výlet na farmu sběračů kokosových ořechů.

Thajsko, Ko Samui, vodní sporty

K odpolednímu rozptýlení si můžete pronajmout motocykl nebo terénní automobil a podniknout výpravu po ostrově. Silnice vede téměř po celém pobřeží. V Lamai si můžete vyfotografovat dvojici erotických skalních útvarů známých jako „dědeček“ a „babička“. Mějte na paměti, že cesty jsou zde značně příkré – celkem běžně uvidíte turisty s odřenými koleny. Bezpečnějším způsobem dopravy tak budou songthaewy (pick up se sedadly), jež jsou v provozu téměř 24 hodin denně.