Kam se vydat?

Minigalerie Thajsko

Galerie - Thajsko a letoviska Fotogalerie - Thajsko noční pohled na letoviska Pláže v Thajsku Delikátní Thajské restaurace Útesy a jiné krásy Thajska Skály a příroda v Thajsku Lidé - Matka a dcera, pořízeno v Thajsku

Další články

Je už bezpečné vyrazit do Thajska? Zjistili jsme nejnovější informace ESO Travel na Novinky.cz
Thajsko po povodních nebojuje s krokodýly, ale s fámami, které odrazují turisty...
Kam za divokými party a nočním životem? Poradíme vám ta nejlepší místa ESO Travel na Novinky.cz
Těla svůdných dívek tančí v rytmu hudby, koktejly tečou proudem a o kus dál šumí mořský příboj...
Luxus ve stanu? Zkuste glamping, moderní kempování pro náročné ESO Travel na Novinky.cz
Spát pod stanem má svoje kouzlo. Návrat k přírodě, žádný luxus, jen karimatka a spacák...

Phanom Rung

Phimai je sice nejznámější a nejsnáze dosažitelný kmérský chrám v severozápadním Thajsku, ale Prasat Hin Khao Phanom Rung v Buriramu je zachovalejší a kouzelná je i jeho poloha na vrcholu vyhaslé sopky. Phanom Rung byl postaven mezi 10. a 13. století; největší část byla dokončena za vlády krále Suriyavarmana II. (1112-1152), tedy v době, kdy architektura Angkoru dosáhla svého vrcholu.

Thajsko, velkolepý Phanom Rung.jpg

Hinduistický chrám

Dnes je tato svatyně po sedmnácti letech pečlivé a namáhavé práce restaurátorů největší a nejzachovalejší kmérskou pamětihodností v Thajsku. Phanom Rung byl původně postaven jako hinduistický chrám zasvěcený bohům Višnovi a Šivovi. Jejich vyobrazení lze nalézt na překladech a štítových zdech. Dále tu spatříte sochy býka Nandi, na němž jezdil Šiva. Na východní straně předsíně před hlavním svatostánkem je hezky vyobrazen Nataraja neboli Tančící Šiva.

Kam se vydat dál?