Kam se vydat?

Minigalerie Thajsko

Galerie - Thajsko a letoviska Fotogalerie - Thajsko noční pohled na letoviska Pláže v Thajsku Delikátní Thajské restaurace Útesy a jiné krásy Thajska Skály a příroda v Thajsku Lidé - Matka a dcera, pořízeno v Thajsku

Další články

Je už bezpečné vyrazit do Thajska? Zjistili jsme nejnovější informace ESO Travel na Novinky.cz
Thajsko po povodních nebojuje s krokodýly, ale s fámami, které odrazují turisty...
Kam za divokými party a nočním životem? Poradíme vám ta nejlepší místa ESO Travel na Novinky.cz
Těla svůdných dívek tančí v rytmu hudby, koktejly tečou proudem a o kus dál šumí mořský příboj...
Luxus ve stanu? Zkuste glamping, moderní kempování pro náročné ESO Travel na Novinky.cz
Spát pod stanem má svoje kouzlo. Návrat k přírodě, žádný luxus, jen karimatka a spacák...

Phuket

Ostrov Phuket (vyslovujte půket) patří v celém Thajsku k nejlepším přímořským letoviskům. Svůj podíl na tom mají nejkrásnější pláže, luxusní hotely, nabídky potápění, plachtění a nočního života. Rozloha ostrova s hornatým vnitrozemím činí přibližně 810 kilometrů čtverečních. Phuket se může pochlubit více než tuctem bělostných písečných pláží, národními parky, ve vnitrozemí pak plantážemi a vodopády.

Ráj pro turisty i milovníky historie

Ostrov každoročně přiláká k návštěvě více než 4 miliony turistů, což je šestnáctkrát více než činí celkový počet obyvatel ostrova. Většina jich sem zavítá letecky (55 minut z Bangkoku), ale ostrov je spojen s pevninou i silnicí – cesta autobusem z Bangkoku trvá 14 hodin. I když se ostrov pod náporem turistů změnil k nepoznání a nové hotely jsou stejně početné jako vodní buvoli, stále tu najdete krásné přírodní scenérie a čisté moře.

Na své si tu přijdou také milovníci historie. Hlavní silnice, vedoucí z letiště na jih, prochází vesnicí Thalang, která bývala hlavním městem ostrova. Roku 1809 Thalang obléhali, vyplenili a poté zničili barmští nájezdníci. V roce 1786, v době své šťastnější historie, přitom město dokázalo barmskému obléhání odolat i déle než měsíc. Hrdinkami tohoto boje se staly sestry Muk a Chan, které převzaly vedení obrany města po smrti manžela paní Chan, jenž byl guvernérem ostrova.

Thajsko, Phuket, pláž Ko Phi Phi

Suvenáry, obchody restaurace

Sochy obou krátkovlasých žen-bojovnic stojí na rušné dopravní křižovatce. Dnešní hlavní město Phuket nemá v podstatě větší význam než jako místo odjezdů a příjezdů. Můžete zde najít několik ulic dochovaných v původní podobě, vedoucích mezi tradičními jednopatrovými domy v čínsko-portugalském stylu, mnoho nákupních středisek, kaváren a skvělých restaurací s nabídkou mořských pokrmů. Obchody se suvenýry prodávají korály, nádherné mořské mušle a perly (stejně jako jejich padělky).

Většina návštěvníků se však jen stěží odtrhne od slunce a moře. Potěší vás široká nabídka nejrůznějších vodních sportů, včetně vodního lyžování a paraglidingu. Můžete si také pronajmout windsurfing, katamarán nebo jachtu. Opravdu nezapomenutelné jsou pokrmy připravované z čerstvých darů moře – nikdo časem neodolá zdejším proslulým humrům, kteří jsou nejchutnější grilovaní, s trochou limetové šťávy.