Kam se vydat?

Minigalerie Thajsko

Galerie - Thajsko a letoviska Fotogalerie - Thajsko noční pohled na letoviska Pláže v Thajsku Delikátní Thajské restaurace Útesy a jiné krásy Thajska Skály a příroda v Thajsku Lidé - Matka a dcera, pořízeno v Thajsku

Další články

Je už bezpečné vyrazit do Thajska? Zjistili jsme nejnovější informace ESO Travel na Novinky.cz
Thajsko po povodních nebojuje s krokodýly, ale s fámami, které odrazují turisty...
Kam za divokými party a nočním životem? Poradíme vám ta nejlepší místa ESO Travel na Novinky.cz
Těla svůdných dívek tančí v rytmu hudby, koktejly tečou proudem a o kus dál šumí mořský příboj...
Luxus ve stanu? Zkuste glamping, moderní kempování pro náročné ESO Travel na Novinky.cz
Spát pod stanem má svoje kouzlo. Návrat k přírodě, žádný luxus, jen karimatka a spacák...

Pattaya

Pattaya, která leží 147 km jihovýchodně od Bangkoku, byla v minulosti proslulá nedotčenými plážemi a průzračným mořem, dnes však už turisty tolik nepřitahuje. Tato oblast ztratila mnohé ze své přitažlivosti kvůli znečištění a stavebnímu ruchu. Nicméně město vynakládá velké usilí na to, aby se zbavilo neblahé pověsti – mimo jiné usiluje o zkrocení bujného nočního života. Toto provinční přímořské letovisko se stalo známým v šedesátých letech minulého století.

Jak Pattaya proslavila Thajsko

Tehdy sem dorazili na dovolenou první američtí vojáci sloužící ve Vietnamu. Místní lidé brzy poznali, jaké má Pattaya obchodní možnosti a celá oblast se proměnila v rychle rostoucí mezinárodní letovisko. Dnes nabízí Pattaya nespočet ubytovacích možností, barů a nočních klubů a nechybějí ani různé sportovní aktivity. Protože moře není příliš vhodné ke koupání, u většiny hotelů najdete bazén.

Pokud se však přece jen chcete koupat v moři, nasedněte na loď mířící k odlehlým korálovým ostrovům. Máte také možnost nasednout na autobus a nechat se zavézt na pláž v Jomtienu (cesta trvá přibližně 15 minut). V okolí čistých písečných pláží, které se táhnou po pobřeží v délce několika kilometrů, sem tam zahlédnete obytné domy. Příznivci dobrodružství si mohou při návštěvě Pattaye vyzkoušet para sailing, plachtění, jízdu na vodních lyžích, klidnější pak mohou dát přednost rybolovu na otevřeném moři a pokusit se ulovit kajmanku dravou nebo obřího mečouna.

Thajsko, Pattaya, Chram Doi Kong Mu

Sport a výlety

výletním lodím, které je vyvezou na blízké ostrovy. V Ko Larnu (asi 45 minut cesty od Pattaye upravenou rybářskou lodí nebo za poloviční dobu rychlým člunem) můžete ve člunu s proskleným dnem prozkoumat podvodní svět tropických ryb a korálů, třebaže dnes jsou jejich počty ve srovnání s nedávnou minulostí mnohem nižší. Mnoho potápěčských expedic tu zahajuje svoji přípravu před tím, než se vydají prozkoumávat lodní vraky u Sattahipu. .

Vydat se na výlet po souši je stejně příjemné jako cesta po moři. Asi 15 kilometrů východně od Pattaye můžete navštívit exotickou vesnici Nong Nooch, kde na vás čekají ukázky lidových tanců, bojových umění a kohoutích zápasů, to vše v záplavě exotických palem, orchidejí a kaktusů. Pokud vás tato nabídka neuspokojí, zkuste navštívit park Pattaya, vodní svět nebo sloní vesnici v Pattaye, kde sloni předvádějí svoji sílu, dovednost a poslušnost. .