Kam se vydat?

Minigalerie Thajsko

Galerie - Thajsko a letoviska Fotogalerie - Thajsko noční pohled na letoviska Pláže v Thajsku Delikátní Thajské restaurace Útesy a jiné krásy Thajska Skály a příroda v Thajsku Lidé - Matka a dcera, pořízeno v Thajsku

Další články

Je už bezpečné vyrazit do Thajska? Zjistili jsme nejnovější informace ESO Travel na Novinky.cz
Thajsko po povodních nebojuje s krokodýly, ale s fámami, které odrazují turisty...
Kam za divokými party a nočním životem? Poradíme vám ta nejlepší místa ESO Travel na Novinky.cz
Těla svůdných dívek tančí v rytmu hudby, koktejly tečou proudem a o kus dál šumí mořský příboj...
Luxus ve stanu? Zkuste glamping, moderní kempování pro náročné ESO Travel na Novinky.cz
Spát pod stanem má svoje kouzlo. Návrat k přírodě, žádný luxus, jen karimatka a spacák...

Okolí města Chiang Mai

Při poznávání okolí můžete vyrazit na půldenní výlet, ale samozřejmě můžete zvolit i delší trasu. Milovníci slonů si budou zajisté přát navštívit sloní tábor v Chiang Dao, který najdete 56 kilometrů severně od Chiang Mai. Je možné zde pozorovat, jak se tito mohutní tvorové učí zvedat dříví nebo jak se koupou. Dříve patřili sloni ke každodennímu životu. Využívali se k dopravě v nepřístupném terénu a ke stahování dřevěných klád k řece, po níž se pak dřevo plavilo dále.

Sloni, dílny, tkaní hedvábí

V současnosti sloni spíše poutají pozornost turistů při ranních přehlídkách dovedností a při koupání v řece. Na sloní hřbet se dokonce můžete vyšplhat a projet se po okolí, nebo se svézt na raftu přírodou plnou pestrobarevných ptáků. Dřevěné sošky, obrovské hliněné džbány a pestrobarevné deštníky lemují cestu do vesnice San Kamphaeng, která se nachází 13 km na východ od Chiang Mai. Vesnice je známá jako hlavní centrum rukodělné výroby v severním Thajsku.

V místních továrnách a dílnách můžete být svědky tkaní přírodního hedvábí ze zámotků, výroby lakovaných předmětů nebo malovaných deštníků, to vše postupem, který se za uplynulá léta jen velice málo změnil. Zásoby suvenýrů z návštěvy Thajska tady můžete doplnit o ty nejlepší a nejskvostnější kousky. Platit můžete i kreditními kartami a navíc je možné odeslat zakoupené předměty rovnou domů.

Šestnáct kilometrů severozápadně od Chiang Mai se nachází hora Doi Suthep vysoká 1600 metrů nad mořem. Z jejího vrcholu se otevírá nádherný výhled na město a okolí. Na úpatí hory stojí nejznámější chrám v severním Thajsku Wat Phra That Doi Suthep. Podle pověsti zvolil místo ke stavbě chrámu ve 14. století posvátný bílý slon, který tu třikrát zatroubil a poklekl k poctě Buddhy.

Thajsko, Sloní tréninkový tábor v Chiang Dao

Phu-phing a Doi Pui

Z parkoviště vede na vrchol k hlavní zlaté svatyni třista schodů nebo pohodlnější lanovka. V každém rohu stavby můžete obdivovat královské bronzové slunečníky, arkády jsou lemovány sochami Buddhy značné umělecké hodnoty. Od chrámu pokračujte ještě čtyři kilometry k paláci Phu - phing, kde tráví thajský královský pár zimní období. Pokud není přítomna královská rodina, jsou o víkendech a státních svátcích pro veřejnost přístupné také palácové prostory, bohatě zdobené květinami.

Poslední atrakcí v blízkém okolí města je návštěva vesnice Doi Pui, ve které žije kmen zvaný Hmong (nebo Meo). Jelikož jde o jednu z nejsnáze přístupných vesnic horských kmenů, nenajdete zde příliš mnoho originálního. Pokud však nemáte dostatek času na pěší výpravu do hor, návštěva této vesnice vám pomůže udělat si představu o způsobu života horských kmenů. Součástí návštěvy je i prohlídka opiového muzea. Houfy dětí pro dávají barevné kroje, kabelky se střapci a jednoduché rukodělné výrobky.

Kam se vydat dál?