Kam se vydat?

Minigalerie Thajsko

Galerie - Thajsko a letoviska Fotogalerie - Thajsko noční pohled na letoviska Pláže v Thajsku Delikátní Thajské restaurace Útesy a jiné krásy Thajska Skály a příroda v Thajsku Lidé - Matka a dcera, pořízeno v Thajsku

Další články

Je už bezpečné vyrazit do Thajska? Zjistili jsme nejnovější informace ESO Travel na Novinky.cz
Thajsko po povodních nebojuje s krokodýly, ale s fámami, které odrazují turisty...
Kam za divokými party a nočním životem? Poradíme vám ta nejlepší místa ESO Travel na Novinky.cz
Těla svůdných dívek tančí v rytmu hudby, koktejly tečou proudem a o kus dál šumí mořský příboj...
Luxus ve stanu? Zkuste glamping, moderní kempování pro náročné ESO Travel na Novinky.cz
Spát pod stanem má svoje kouzlo. Návrat k přírodě, žádný luxus, jen karimatka a spacák...

Lamphun a Lampang

Legendy praví, že nejkrásnější ženy Thajska pocházejí právě z Lamphunu. To však není jediný důvod, proč navštívit toto klidné, starobylé město ležící asi 30 km jižně od Chiang Mai. Velký klášter v centru města, Wat Phra That Haripunchai, žije vzděláním a meditacemi. Obrovitá zlatá svatyně v jeho středu byla vystavěna již před tisíci lety, zároveň stavební dělníci postavili za zdmi kláštera svou vlastní jednoduchou kopii – dnes z ní najdete jen zbytky zdí.

Chrám Wat Chama Devi

Poblíž stojí moderní budova Národního muzea, kde jsou k vidění sbírky plastik z 10. až 12. sto letí, nalezené v okolí Lamphunu. V centru Lamphunu si můžete najmout rikšu a nechat se dopravit k chrámu Wat Chama Devi (neboli Kukut). Chrám vděčí za svou existenci princezně Chamě Devi, která jej nechala vystavět před více než tisíci lety za svého panování v království Mon. Z původních prvků je asi nejpozoruhodnější svatyně, jež se tyčí v pěti stupních a po stranách má štukovou výzdobu se šede sáti postavami Buddhy. Tato oblast je proslulá sady, kde se pěstuje lamayi. Jedná se o velmi chutné ovoce, nazývané též longan, které připomíná liči, tedy „čínské švestky“.

Lampang

Thajsko, Typická vápencová krajina, Lampang

Když spatříte koňský povoz, jak se pomalu sune hlavní ulicí tohoto malebného starého města, nebuďte překvapení – je to hlavní způsob dopravy místního obyvatelstva a také nejvhodnější způsob k vašim výpravám po okolí. Lampang najdete asi 100 km jihovýchodně od Chiang Mai Zvláštní pozornost zasluhují tři chrámy. Wat Phra Fang se pyšní vysokou zlatou svatyní se sedmi dalšími menšími svatyněmi okolo jejích základů.

Wat Phra Kaew Don Tao se netají vlivy barmské architektury a uvnitř skrývá hezké dřevořezby. Poblíž města Ko Kha, 18 km od Lampangu, stojí chrám Wat Phra That Lampang Luang považovaný mnohými za nejatraktivnější severothajský chrám, především pro své své muzeum a skvělá vyobrazení Buddhy.