Kam se vydat?

Minigalerie Thajsko

Galerie - Thajsko a letoviska Fotogalerie - Thajsko noční pohled na letoviska Pláže v Thajsku Delikátní Thajské restaurace Útesy a jiné krásy Thajska Skály a příroda v Thajsku Lidé - Matka a dcera, pořízeno v Thajsku

Další články

Je už bezpečné vyrazit do Thajska? Zjistili jsme nejnovější informace ESO Travel na Novinky.cz
Thajsko po povodních nebojuje s krokodýly, ale s fámami, které odrazují turisty...
Kam za divokými party a nočním životem? Poradíme vám ta nejlepší místa ESO Travel na Novinky.cz
Těla svůdných dívek tančí v rytmu hudby, koktejly tečou proudem a o kus dál šumí mořský příboj...
Luxus ve stanu? Zkuste glamping, moderní kempování pro náročné ESO Travel na Novinky.cz
Spát pod stanem má svoje kouzlo. Návrat k přírodě, žádný luxus, jen karimatka a spacák...

Songkhla

I když město Songkhla ležící 30 kilometrů severozápadně od Hat Yai není proslulé nočním životem, čekají vás zde jiné zajímavosti – jezera, pláže a velkolepé opevnění. Je to tiché, důstojné místo s bohatou historií. Přestože se zdejší dlouhé písečné pláže táhnou kilometry daleko, nejsou příliš vhodné ke koupání a sezóna je tu krátká. Příjemnější jsou procházky po stinných nábřežích nebo obědy pod širým nebem v restauracích s mořskou kuchyní.

Co navštívit?

Na východní straně poloostrova, v místech, kde se největší thajské jezero dotýká moře, hýří všemi barvami městský přístav. Můžete zde pozorovat, jak se z rybářských lodí vykládají garnáty a další plody moře a pak sledovat jejich cestu na rybí trh. Touhu po kultuře mohou turisté uspokojit návštěvou Národního muzea, jehož více než stoletá sbírka shromažďuje místní archeologické nálezy, starý nábytek a předměty z prehistorického naleziště Ban Chiang. Na tzv. Rudé hoře si můžete prohlédnout části staré pevnosti s osmnácti věžemi.

Thajsko, Svatyně Chrámu Phra That Doi

Ornitologové budou chtít určitě navštívit jednu z největších ptačích rezervací jižního Thajska. V Khu Khutu žije na 200 čtverečních kilometrech okolo velkého jezera Songkhla více než 140 různých druhů ptáků, přezimujících i stěhovavých. K jejich pozorování je nejvhodnější najmout si loď a výpravu uskutečnit časně zrána nebo pozdě odpoledne, jinak riskujete, že se upečete ve sluneční výhni.