Kam se vydat?

Minigalerie Thajsko

Galerie - Thajsko a letoviska Fotogalerie - Thajsko noční pohled na letoviska Pláže v Thajsku Delikátní Thajské restaurace Útesy a jiné krásy Thajska Skály a příroda v Thajsku Lidé - Matka a dcera, pořízeno v Thajsku

Další články

Je už bezpečné vyrazit do Thajska? Zjistili jsme nejnovější informace ESO Travel na Novinky.cz
Thajsko po povodních nebojuje s krokodýly, ale s fámami, které odrazují turisty...
Kam za divokými party a nočním životem? Poradíme vám ta nejlepší místa ESO Travel na Novinky.cz
Těla svůdných dívek tančí v rytmu hudby, koktejly tečou proudem a o kus dál šumí mořský příboj...
Luxus ve stanu? Zkuste glamping, moderní kempování pro náročné ESO Travel na Novinky.cz
Spát pod stanem má svoje kouzlo. Návrat k přírodě, žádný luxus, jen karimatka a spacák...

Za ostrovem Samui

Samui je největším ostrovem souostroví s 80 ostrovy, mezi nimiž je také středisko zábavy Ko Pha Ngan, mekka potápěčů Ko Tao a divoký, neobydlený mořský národní park Ang Thong. Turisty rozvážejí denně na různá pobřeží trajekty a rychlé čluny; nejsnazší je dostat se na Ko Phangan. Ko Phangan se zaměřuje spíše na mladé cestovatele s batohem na zádech než na luxus. Mezinárodní proslulost mu přináší především legendární úplňková party na pláži Hat Rin.

Kde hledat zábavu a kde klid?

Novomanželé na svatební cestě a milovníci komfortu přebývají nejčastěji na pláži Chaweng, která je patrně nejkrásnější na ostrově. Celou pláž lemují četné restaurace a diskotéky. Pokud hledáte něco klidnějšího, zamiřte na pláže Bo Phut, Maenam nebo Choeng Mon. Na jihu ostrova, v Lamai, hledejte pak levnější hotely a bungalovy. Pro turisty je připravena nepřeberná nabídka plážových sportů, tenis, výpravy k vodopádům a také výlet na farmu sběračů kokosových ořechů.

Tradiční party

Každý měsíc se tu koná techno party, která je synonymem pro drogový večírek. Třebaže místní úřady vyvíjejí jistou snahu omezit všeobecnou konzumaci drog, většina účastníků stále protančí v extázi celou noc. Daleko klidnější je výlet po čtyřiceti divokých ostrůvcích a lagunách, které tvoří krásný mořský národní park Ang Thong, jenž inspiroval Alexe Garlanda při psaní románu Pláž. Dále na sever leží Ko Tao (Želví ostrov), hezký, klidný ostrůvek, kam přijíždějí turisté především kvůli potápění.

Thajsko, Samui, svátek Loi Krathong

Hat Yai

Když zdoláte asi dvě třetiny cesty na jih, můžete zajet do vnitrozemí a asi po půl hodině jízdy najdete město, které je proslulé především sexem a pašeráctvím. Hat Yai je nejrychleji rostoucí oblastní centrum a jako takové musí čelit přílivu Malajců, kteří denně překračují hranice za levným nákupem a za hříchem. Přetrvávající třenice mezi thajskými úřady a muslimskými separatisty v jižních provinciích Yala, Narathiwat a Pattani se občas dotknou i oblasti Hat Yai. I když je zde obecně bezpečno, před cestou hluboko na jih je dobré zkontrolovat poslední zprávy a zeptat se znalců tohoto regionu.

Kam se vydat dál?