Kam se vydat?

Minigalerie Thajsko

Galerie - Thajsko a letoviska Fotogalerie - Thajsko noční pohled na letoviska Pláže v Thajsku Delikátní Thajské restaurace Útesy a jiné krásy Thajska Skály a příroda v Thajsku Lidé - Matka a dcera, pořízeno v Thajsku

Další články

Je už bezpečné vyrazit do Thajska? Zjistili jsme nejnovější informace ESO Travel na Novinky.cz
Thajsko po povodních nebojuje s krokodýly, ale s fámami, které odrazují turisty...
Kam za divokými party a nočním životem? Poradíme vám ta nejlepší místa ESO Travel na Novinky.cz
Těla svůdných dívek tančí v rytmu hudby, koktejly tečou proudem a o kus dál šumí mořský příboj...
Luxus ve stanu? Zkuste glamping, moderní kempování pro náročné ESO Travel na Novinky.cz
Spát pod stanem má svoje kouzlo. Návrat k přírodě, žádný luxus, jen karimatka a spacák...

Mae Sai a Chiang Saen

Nejzazší výspou severního Thajska je město Mae Sai, odkud již vede jen pěší most přes řeku Sai do Myanmaru (Barmy). Toto půvabné místo na konci světa s několika tržnicemi a penziony je vítanou zastávkou na oběd při cestě do Zlatého trojúhelníku. Pokud sem zavítáte v době od 6.00 do 18.00 hodin, můžete pozorovat Barmánce, jak překračují thajské hranice, aby zde prodali přinesené zboží: doutníky, sušené švestky, sošky ze slonoviny, pomeranče a v diskrétním ústraní také drahokamy a pašované cigarety.

Tržiště

Na tržišti si můžete vybrat z bohaté nabídky krásných barmských loutek nebo tapiserií, známých jako kalaga. Za 10 bahtů si můžete vyfotografovat děti oděné v krojích horských domorodců. V dnešní době je už možné vydat se i přes most a navštívit barmské pohraniční město Tachileik, někdy však bývá hranice z bezpečnostních důvodů uzavřena.

Mae Hong Son

Thajsko, pěstování rýže

Nejvhodnějšími měsíci k návštěvě města Mae Hong Son, které leží uprostřed hor, asi 270 kilometrů severozápadně od Chiang Mai, jsou prosinec a leden. Do města se dostanete po úzké silnici za osm hodin jízdy. Cestující při ní sice trnou strachem, ale za svou odvahu jsou odměněni fantastickým výhledem. Cestovat je také možné pohodlněji – 30 minut letadlem. Na přelomu roku je obloha nej modřejší, zimní květy jsou v rozpuku a povětří je svěží a chladivé.

Sloni a další atrakce

Pokud však míříte pouze za turistickými atrakcemi, je jedno, kdy se sem vydáte. Až do roku 1831, kdy sem byla z Chiang Mai vyslána královská expedice, aby našla vzácného bílého slona, byla minulost Mae Hong Son stejně mlhavá jako jeho údolí. Expedice slavila úspěch, a tak zde byla založena malá osada; roku 1874 se Mae Hong Son stává hlavním městem provincie. I když patrně nebudete mít to štěstí, abyste viděli divoké slony, určitě ve vás zanechá hluboký dojem pohled na řadu chrámů v barmském slohu.