Kam se vydat?

Minigalerie Thajsko

Galerie - Thajsko a letoviska Fotogalerie - Thajsko noční pohled na letoviska Pláže v Thajsku Delikátní Thajské restaurace Útesy a jiné krásy Thajska Skály a příroda v Thajsku Lidé - Matka a dcera, pořízeno v Thajsku

Další články

Je už bezpečné vyrazit do Thajska? Zjistili jsme nejnovější informace ESO Travel na Novinky.cz
Thajsko po povodních nebojuje s krokodýly, ale s fámami, které odrazují turisty...
Kam za divokými party a nočním životem? Poradíme vám ta nejlepší místa ESO Travel na Novinky.cz
Těla svůdných dívek tančí v rytmu hudby, koktejly tečou proudem a o kus dál šumí mořský příboj...
Luxus ve stanu? Zkuste glamping, moderní kempování pro náročné ESO Travel na Novinky.cz
Spát pod stanem má svoje kouzlo. Návrat k přírodě, žádný luxus, jen karimatka a spacák...

Lopburi

Dominantami města jsou jedinečné kamenné chrámy postavené Kméry. Spatříte je už při cestě z nádraží, stejně jako domy s prvky francouzské archiektury a stovky opic, které se staly další atrakcí přispívající k věhlasu města. Lopburi bylo původně jedním ze sídelních měst Kmérů, největšího rozkvětu však dosáhlo až za thajské vlády v 17. století. Král Narai si město vybral jako náhradní sídlo pro případ, že by Ayutthayu stihla nějaká pohroma.

Arcitektura Lopburi

Jeho obezřetnost byla na místě, protože v následujícím století byla Ayutthaya vypleněna Barmánci. Prohlídku můžete začít palácem krále Naraie, Phra Narai Ratchaniwet, který byl postaven během dvanácti let v polovině 17. století. Uvnitř se nachází Národní muzeum s výjimečnými exponáty kmérského umění. Součástí paláce jsou také starobylé pokladnice, hodovní síň, přijímací sál pro vysoce postavené cizí návštěvníky a stáje.

Dále můžete navštívit Ban Vichayen, dům, který původně sloužil jako sídlo Chevaliera de Chaumont, prvního francouzského velvyslance v Thajsku. Později zde žil Constantine Phaulkon. Nedaleko nádraží stojí zářný příklad kmérské architektury 12. století, Wat Phra Si Rattana Mahathat, se svatyněmi v sukhothaiském slohu. Thajsko, Lopburi a opice

Proslulé opice z Lopburi jsou k vidění poblíž železniční trati, v chrámu Kala a nedalekém chrámu Phra Prang Sam Yot (otevřeno denně 8.00–17.00; vstupné), krásné stavbě ze 13. století se třemi typickými věžičkami, na nichž opice s oblibou visí a škemrají o jídlo a ovoce.

Mějte se na pozoru a hlídejte si fotoaparáty a cennosti – příliš vzácné není ani to, že některá opice ukradne turistům jejich majetek.