Kam se vydat?

Minigalerie Thajsko

Galerie - Thajsko a letoviska Fotogalerie - Thajsko noční pohled na letoviska Pláže v Thajsku Delikátní Thajské restaurace Útesy a jiné krásy Thajska Skály a příroda v Thajsku Lidé - Matka a dcera, pořízeno v Thajsku

Další články

Je už bezpečné vyrazit do Thajska? Zjistili jsme nejnovější informace ESO Travel na Novinky.cz
Thajsko po povodních nebojuje s krokodýly, ale s fámami, které odrazují turisty...
Kam za divokými party a nočním životem? Poradíme vám ta nejlepší místa ESO Travel na Novinky.cz
Těla svůdných dívek tančí v rytmu hudby, koktejly tečou proudem a o kus dál šumí mořský příboj...
Luxus ve stanu? Zkuste glamping, moderní kempování pro náročné ESO Travel na Novinky.cz
Spát pod stanem má svoje kouzlo. Návrat k přírodě, žádný luxus, jen karimatka a spacák...

Phitsanulok

Asi 390 km severně od Bangkoku protéká široká řeka středem města Phitsanulok a rozděluje je tak na dvě části. Široké břehy řeky Nan mohou být vhodným místem k odpočinku, ale skutečnou atrakcí města je chrám Wat Phra Si Rattana Mahathat. Již po staletí přicházejí na tato místa věřící, aby se pomodlili před tváří zlatého Buddhy, proslulého svou léčivou mocí. Chrám s překrásnými dveřmi vykládanými perletí, které mu věnoval král Boromkot, byl vystavěn roku 1357 a jeho svatyně přitahují denně zástupy thajských turistů.

Ničivý požár

Thajsko, Wat Phra Sri Sanphet

K uspokojení jejich požadavků jsou v areálu k dispozici nejrůznější obchůdky se zásobou přívěsků, relikvií a jiných suvenýrů. Kromě chrámu Wat Mahathat však v Phitsanuloku najdete jen málo připomínek slavné minulosti města. Důvodem je především obrovský požár, který před několika lety zničil větší část starého města, a tak je Phitsanulok v současnosti znám spíše komfortními hotely a jako turistická základna pro zájezdy do Sukhothaie.

Kam se vydat dál?