Kam se vydat?

Minigalerie Thajsko

Galerie - Thajsko a letoviska Fotogalerie - Thajsko noční pohled na letoviska Pláže v Thajsku Delikátní Thajské restaurace Útesy a jiné krásy Thajska Skály a příroda v Thajsku Lidé - Matka a dcera, pořízeno v Thajsku

Další články

Je už bezpečné vyrazit do Thajska? Zjistili jsme nejnovější informace ESO Travel na Novinky.cz
Thajsko po povodních nebojuje s krokodýly, ale s fámami, které odrazují turisty...
Kam za divokými party a nočním životem? Poradíme vám ta nejlepší místa ESO Travel na Novinky.cz
Těla svůdných dívek tančí v rytmu hudby, koktejly tečou proudem a o kus dál šumí mořský příboj...
Luxus ve stanu? Zkuste glamping, moderní kempování pro náročné ESO Travel na Novinky.cz
Spát pod stanem má svoje kouzlo. Návrat k přírodě, žádný luxus, jen karimatka a spacák...

Sangkhlaburi a Ayutthaya

Pro turisty, kteří se chtějí vydat dále do vnitrozemí, existuje několik základen v jedné z nejméně dotčených venkovských oblastí na severozápadě od Kanchanaburi. K dispozici je vám hotel stojící vedle řeky, který hýčká své hosty klimatizací a plaveckým bazénem; ostatní jsou pak zařízeny jednodušším způsobem a stojí na bambusových pontonech v řece.

Národní parky

Z těchto míst se dostanete k vodopádům, do jeskyní a národních parků, včetně národního parku Erawan. Kousek cesty proti proudu řeky z Národního parku Sai Yok najdete Průsmyk pekelného ohně. Tak jej nazvali váleční zajatci, kteří zde museli kopat při světle pochodní. Silnice do Sangkhlaburi vede mezi hustě porostlými kopci národních parků a míjí přehradní jezero Khao Laem, na jehož severním konci toto město stojí. Sangkhlaburi je ideální základnou pro výpravu na slonech do blízkých vesnic Mon a Karen.

O dvanáct kilometrů dále se v nadmořské výšce 1400 metrů nachází Průsmyk tří pagod, který dostal své jméno po třech malých bílých pagodách (chedi) vztyčených zde v 18. století.

Thajsko - Krajina u Sangkhlaburi

Ayutthaya

Bezpochyby nejlepším způsobem, jak se dostat do starého hlavního města Ayutthaye (88 km severně od Bangkoku), je cesta po řece Chao Phraya. Společnost River Sun Cruise nabízí denně výlet do Ayutthaye klimatizovaným autobusem, který vyjíždí v 8 hodin od nákupního střediska River City Shopping Complex, s návratem lodí k molu před tímto střediskem. Po cestě uvidíte továrny a skladiště, rýžová pole a venkovskou krajinu, která se táhne až k Nakhon Sawanu.

Ještě než se dostanete přímo k archeologickým památkám, měli byste navštívit nedalekou královskou rezidenci Bang Pa-In. Tento komplex paláců uprostřed zahrad byl vybudován koncem 19. století za vlády krále Chulalongkorna. Jména paláců jako „Skvělé a zářivé obydlí“ či „Mudrcova rozhledna“ jsou stejně zajímavá jako budovy samotné. Nic však nepředčí nádherný palác Aisawan Thiphaat (Božské sídlo osobní svobody) uprostřed jezera, na jehož březích skládal král Chulalongkorn (Rama V.) při západu slunce básně.

Dvacet kilometrů severně leží Ayutthaya, bývalé hlavní město Thajska a sídlo jedné z největších civilizací země. V místech, kde se dnes pase dobytek, můžete vystoupat po schodech chrámových rozvalin, abyste z výšky přehlédli celé rozlehlé zničené město, které bylo opuštěno a ponecháno ladem po vyplenění Barmánci v roce 1767.

V Ayutthaye vás čeká řada zajímavých staveb a budete mít co dělat, abyste místo prohlédli za jeden den. Prohlídku trosek začněte u Wat Phra Sri Sanphet na ulici Si Sanphet blízko parkoviště. Tento chrám byl vystavěn v roce 1491; kdysi se zde nacházela socha šestnáctimetrového pozlaceného Buddhy o váze 250 kilogramů. Barmánci sochu podpálili, aby z ní steklo roztavené zlato; tehdy vzala za své socha i celý chrám.

Kam se vydat dál?