Kam se vydat?

Minigalerie Thajsko

Galerie - Thajsko a letoviska Fotogalerie - Thajsko noční pohled na letoviska Pláže v Thajsku Delikátní Thajské restaurace Útesy a jiné krásy Thajska Skály a příroda v Thajsku Lidé - Matka a dcera, pořízeno v Thajsku

Další články

Je už bezpečné vyrazit do Thajska? Zjistili jsme nejnovější informace ESO Travel na Novinky.cz
Thajsko po povodních nebojuje s krokodýly, ale s fámami, které odrazují turisty...
Kam za divokými party a nočním životem? Poradíme vám ta nejlepší místa ESO Travel na Novinky.cz
Těla svůdných dívek tančí v rytmu hudby, koktejly tečou proudem a o kus dál šumí mořský příboj...
Luxus ve stanu? Zkuste glamping, moderní kempování pro náročné ESO Travel na Novinky.cz
Spát pod stanem má svoje kouzlo. Návrat k přírodě, žádný luxus, jen karimatka a spacák...

Výlety z Phuketu

Cestovní kanceláře v Phuketu nabízejí širokou škálu jednodenních výletů. Kdo viděl bondovku Muž se zlatou zbraní, bude chtít jistě navštívit dramatický záliv Phang Nga, kde se nachází jedinečný skalní útvar ve tvaru hřibu, známý právě z tohoto filmu. Loďky kloužou po hladině mezi mangrovy (tropickými bahnomilnými stromy) do pohádkové krajiny divokých vrcholů hor a cestou dvakrát proplouvají tunely vytvořenými mořem ve vápencových ostrovech.

Ko Tapu

Po cestě udělejte zastávku na ostrově Ko Panyi, kde vystavětli muslimští rybáři nad mořskou hladinou vesnici na kůlech. Vesnice sama, stejně jako její obyvatelé, se teď těší velkému zájmu turistů. Ti zde kupují dřevěné výrobky a čerstvé ryby. Skutečně zlatým hřebem je Ko Tapu (ostrov – hřeb), jenž vznikl před několika tisíci lety následkem tektonické činnosti. Ostrov vyrůstá z moře do výšky 200 metrů.

Ostrovy Phi Phi

Samostatné výlety se pořádají na krásné souostroví Phi Phi, jež se skládá z ostrova Phi Phi Don a Phi Phi Leh. Větší z nich, Phi Phi Don, byl značně poškozen vlnou tsunami a je pravděpodobné, že po skončení odstraňování následků budou znovu některé části ostrova vyhlášeny národními parky. K souostroví vyrážejí denně lodě z Phuketu, cesta sem trvá přibližně dvě hodiny. Jednodenní výlet vám také umožní návštěvu jeskyně Vikingů a krásného zálivu Maya. Máte-li možnost, zůstaňte na ostrovech i jednu noc, abyste si vychutnali jednu z nejkrásnějších přírodních scenerií v celé Thajsku.

Thajsko, Záliv Phang Nga

Nadšenci potápění mohou prozkoumat jednu z nejbohatších podmořských scenérií v Andamanském moři. Ryby a podmořský svět ovšem nejsou jedinou atrakcí ostrovů. Vysoko na mořských útesech žije velké množství mořských vlaštovek. Obyvatelé ostrovů podstupují značné riziko, aby posbírali hnízda, která si ptáci pilně budují ve značných výškách. Jde o výnosný vývozní artikl, jímž se zásobují čínské restaurace, které z nich připravují vyhlášenou polévku z vlaštovčích hnízd.

Místní obyvatelé věří, že polévka má léčivé účinky na nemoci kůže a plic a také působí proti impotenci a nechutenství. Poptávka je tak vysoká, že cena hnízda dosahuje až jednoho tisíce dolarů. Blíže Phuketu se nachází perlová farma Naga, kterou lze navštívit během půldenního výletu na ostrov Naga Noi. Nachází se zde největší vypěstovaná perla na světě vážící celých 30 gramů.

Kam se vydat dál?