Kam se vydat?

Minigalerie Thajsko

Galerie - Thajsko a letoviska Fotogalerie - Thajsko noční pohled na letoviska Pláže v Thajsku Delikátní Thajské restaurace Útesy a jiné krásy Thajska Skály a příroda v Thajsku Lidé - Matka a dcera, pořízeno v Thajsku

Další články

Je už bezpečné vyrazit do Thajska? Zjistili jsme nejnovější informace ESO Travel na Novinky.cz
Thajsko po povodních nebojuje s krokodýly, ale s fámami, které odrazují turisty...
Kam za divokými party a nočním životem? Poradíme vám ta nejlepší místa ESO Travel na Novinky.cz
Těla svůdných dívek tančí v rytmu hudby, koktejly tečou proudem a o kus dál šumí mořský příboj...
Luxus ve stanu? Zkuste glamping, moderní kempování pro náročné ESO Travel na Novinky.cz
Spát pod stanem má svoje kouzlo. Návrat k přírodě, žádný luxus, jen karimatka a spacák...

U horských kmenů

Abyste viděli tyto kmeny v jejich autentickém prostředí, můžete se zúčastnit organizované výpravy do hor. Budete muset překonat značné vzdálenosti pěšky a spát ve skromných podmínkách, avšak s pomocí průvodce budete moci navštívit např. kmen Karen, jehož příslušníci věří na duchy větru a deště, nebo kmen Lahu, jehož muži nosí černé turbany se stříbrnou sponou a ženy tuniky k lýtkům, bohatě zdobené bílými nebo žlutými výšivkami.

Jak kmeny žijí

Dívky kmene Akha pózují na mostě vedoucím do Barmy u města Mae Sai Horským kmenům se říká také chao doi a patří ke kočovníkům, kteří migrovali rozličnými cestami z Tibetu a jižní Číny do Barmy, Thajska a Laosu. V Thajsku jich žije jen asi 550 000, dále se dělí do šesti kmenů: Karen, Hmong, Akha, Mien, Lisu a Lahu. Každý má vlastní kroje, jazyk a kulturu. Všichni příslušníci těchto kmenů žijí v horách, ve výškách nad 1000 metrů. Živí se primitivním zemědělstvím a chovem domácích zvířat, například kuřat a černých prasat.

Thajsko, Dívky kmene Akha

Veškeré obchody jsou zde vedeny výměnným způsobem. Chao doi tradičně sdílejí také společnou mytologii. Věří, že žijí na hřbetu obrovského draka, a musí zachovávat mír, aby jej nevyrušili. Cestovní agentury v Chiang Mai nabízejí výlety do hor, a to buď jednodenní nebo tří až čtyřdenní. Nicméně nečekejte příliš velkou nedotčenost civilizací – vesničané mohou například žádat o finanční odměnu za pózování před fotoaparáty. Někteří jsou přátelští a budou se srdečně těšit z vašeho zájmu o jejich prosté kroje a jednoduché chýše, jiní už opustili všechny pozůstatky tradiční kultury a vyměnili je za džínsy, trička a kolu.