Kam se vydat?

Minigalerie Thajsko

Galerie - Thajsko a letoviska Fotogalerie - Thajsko noční pohled na letoviska Pláže v Thajsku Delikátní Thajské restaurace Útesy a jiné krásy Thajska Skály a příroda v Thajsku Lidé - Matka a dcera, pořízeno v Thajsku

Další články

Je už bezpečné vyrazit do Thajska? Zjistili jsme nejnovější informace ESO Travel na Novinky.cz
Thajsko po povodních nebojuje s krokodýly, ale s fámami, které odrazují turisty...
Kam za divokými party a nočním životem? Poradíme vám ta nejlepší místa ESO Travel na Novinky.cz
Těla svůdných dívek tančí v rytmu hudby, koktejly tečou proudem a o kus dál šumí mořský příboj...
Luxus ve stanu? Zkuste glamping, moderní kempování pro náročné ESO Travel na Novinky.cz
Spát pod stanem má svoje kouzlo. Návrat k přírodě, žádný luxus, jen karimatka a spacák...

Šest velkých Watů

Při svých cestách za poznáním architektonických krás Bangkoku byste měli navštívit šest watů – klášterů nebo chrámů. Na překonání vzdáleností mezi nimi si ale musíte vyčlenit dostatek času, neboť jsou od sebe značně vzdáleny. Jedna z nejznámějších thajských pamětihodností, Wat Arun, Chrám úsvitu (naproti mola Tha Tien; otevřeno denně 8.30–17.30; vstupné, tel.: 0 2891 1149) se nachází na druhém břehu řeky Chao Phraya v Thonburi, trajektem však lze tuto vzdálenost překonat za dvě minuty

Wat Pho

Chrám byl vybudován v první polovině 19. století za vlády Ramy II. a Ramy III. a zdobí jej milióny porcelánových kousků uspořádaných do tvarů květin. Jeho hlavní věž nabízí fantastický výhled přes řeku. Pokud chcete pořídit krásné záběry zapadajícího slunce, můžete se posadit do některého z barů na protějším břehu řeky. Nejstarší klášter v Bangkoku – Wat Pho (otevřeno denně 8.00–18.00)

Ukrývá za svými silnými bílými zdmi pozlacenou sochu odpočívajícího Buddhy z 19. století. Socha je téměř 15 metrů vysoká, 46 metrů dlouhá a sahá až ke stropu chrámu. Na chodidlech je v perleti vypsáno 108 kladných vlastností Buddhy. Vedle kláštera Wat Suthat (ulice Bamrung Muang, otevřeno denně 8.30–17.30; vstupné, tel.: 0 2224 9845) se poněkud nezvykle tyčí vysoký, rudě natřený kolos z týkového dřeva, kterému se říká Velká houpačka.

Thajsko, Wat Pho, Bangkok

Jde o místo, které dříve při brahmánských dožínkových slavnostech sloužilo nejrůznějším odvážlivcům pro předvádění jejich akrobatického „umění“. Od roku 1935 se však této podívané atrakce nedočkáte, byla zakázána poté, co několik akrobatů ztratilo rovnováhu. Nenechejte si také ujít podívanou na jednoho z nejkrásnějších (a také největších) Buddhů v blízkém chrámu. Zvenčí zdobí každý roh budovy sochy elegantních bronzových koní.

Zlatá hora

Zlatou horu, přístupnou skrze Wat Saket,uvidíte už z dálky. Tyčí se na jediném, uměle vytvořeném kopci v Bang koku a je zastřešena ob rovskou zlatou chedi (kopulí). Po zpevněném úbočí hory se točí spirálové schodiště, po kterém dojdete na vyhlídkovou plošinu. S pomocí mapy lehce rozeznáte paláce a chrámy ležící pod vámi. Věřící buddhisté vystupují po schodech ne kvůli výhledu, ale kvůli hrobce s Buddhovými relikviemi, které věnoval králi Ramovi V. roku 1897 místodržící Indie lord Curzon.

Kam se vydat dál?