Kam se vydat?

Minigalerie Thajsko

Galerie - Thajsko a letoviska Fotogalerie - Thajsko noční pohled na letoviska Pláže v Thajsku Delikátní Thajské restaurace Útesy a jiné krásy Thajska Skály a příroda v Thajsku Lidé - Matka a dcera, pořízeno v Thajsku

Další články

Je už bezpečné vyrazit do Thajska? Zjistili jsme nejnovější informace ESO Travel na Novinky.cz
Thajsko po povodních nebojuje s krokodýly, ale s fámami, které odrazují turisty...
Kam za divokými party a nočním životem? Poradíme vám ta nejlepší místa ESO Travel na Novinky.cz
Těla svůdných dívek tančí v rytmu hudby, koktejly tečou proudem a o kus dál šumí mořský příboj...
Luxus ve stanu? Zkuste glamping, moderní kempování pro náročné ESO Travel na Novinky.cz
Spát pod stanem má svoje kouzlo. Návrat k přírodě, žádný luxus, jen karimatka a spacák...

Severní Thajsko

Severní Thajsko se rozprostírá až k hranicím s Myanmarem (Barmou) a Laosem, podél toku majestátní řeky Mekong. Na jeho území spatříte jedny z nejkrásnějších scenerií celé země. Oblast byla v minulosti rozdělena do malých knížectví, která od sebe dělila divoká krajina, přístupná pouze sloním karavanám. Ještě dnes hovoří lidé v těchto končinách vlastním dialektem ovlivněným barmštinou a laoštinou; dodnes připravují své kulinářské speciality.

Jak na výlet

Cesta do těchto končin je však pro současné návštěvníky mnohem jednodušší. Letadlem thajské letecké společnosti Thai Airways Interantional se do Chiang Mai dostanete z Bangkoku za necelou hodinu, klimatizovaným autobusem za devět hodin a nočním rychlíkem za 12 až 14 hodin. Při pětidenním výletu lze snadno prozkoumat okolí Chiang Mai i Chiang Rai a ještě vám zbude dost času na výpravu k horských kmenům.