Kam se vydat?

Minigalerie Thajsko

Galerie - Thajsko a letoviska Fotogalerie - Thajsko noční pohled na letoviska Pláže v Thajsku Delikátní Thajské restaurace Útesy a jiné krásy Thajska Skály a příroda v Thajsku Lidé - Matka a dcera, pořízeno v Thajsku

Další články

Je už bezpečné vyrazit do Thajska? Zjistili jsme nejnovější informace ESO Travel na Novinky.cz
Thajsko po povodních nebojuje s krokodýly, ale s fámami, které odrazují turisty...
Kam za divokými party a nočním životem? Poradíme vám ta nejlepší místa ESO Travel na Novinky.cz
Těla svůdných dívek tančí v rytmu hudby, koktejly tečou proudem a o kus dál šumí mořský příboj...
Luxus ve stanu? Zkuste glamping, moderní kempování pro náročné ESO Travel na Novinky.cz
Spát pod stanem má svoje kouzlo. Návrat k přírodě, žádný luxus, jen karimatka a spacák...

Phimai

Město Phimai se nachází 60 km severovýchodně od Nakhonu Ratchasimy a je známé svým starobylým komplexem náboženských budov stojícím na konci dlouhé a prašné hlavní ulice. Město bylo vystavěno zřejmě v 11. století za vlády krále Suriya varmana I. poblíž kambodžské hranice. Protože je slohově velmi příbuzné skvostnému chrámu v Angkoru, soudí se, že Phimai také navrhovali khmérští architekti.

Zbytkům staveb vévodí čtyři brány; před největší z nich najdete most střežený kamennými lvy. Elegantní arkády křížových chodeb krášlí spletité rytiny květů, slonů a opic. Na vnitřním nádvoří stojí dvě malé statyně (Prang Hin Daeng a Prang Phromathat), v jejichž centru najdete kopule zdobenou obrazy z dějin mahayanského buddhismu.

V okolních zahradách je muzeum pod širým nebem se sbírkou starobylých vlysů (frýzů), soch a kamenných překladů s vyobrazením Buddhy, božstev a opic. Všechny fragmenty byly rozesety po celém severovýchodním Thajsku a poté soustředěny na tomto místě.

Banyánovník

Příjemným zakončením cesty do Phimaie může být odpočinek ve stínu banyánovníku, který najdete dva kilometry za městem. Tvrdí se o něm, že je to největší strom svého druhu v Thajsku. Mimo období dešťů se zde podává vynikající jídlo. Když prší, je místo pro piknik zaplaveno vodou z nedaleké nádrže. Pokud duchové žijí ve stromech, jak věří mnoho Thajců, pak v tomto obrovském banyánovníku jich musí být velmi mnoho.

Kam se vydat dál?