Kam se vydat?

Minigalerie Thajsko

Galerie - Thajsko a letoviska Fotogalerie - Thajsko noční pohled na letoviska Pláže v Thajsku Delikátní Thajské restaurace Útesy a jiné krásy Thajska Skály a příroda v Thajsku Lidé - Matka a dcera, pořízeno v Thajsku

Další články

Je už bezpečné vyrazit do Thajska? Zjistili jsme nejnovější informace ESO Travel na Novinky.cz
Thajsko po povodních nebojuje s krokodýly, ale s fámami, které odrazují turisty...
Kam za divokými party a nočním životem? Poradíme vám ta nejlepší místa ESO Travel na Novinky.cz
Těla svůdných dívek tančí v rytmu hudby, koktejly tečou proudem a o kus dál šumí mořský příboj...
Luxus ve stanu? Zkuste glamping, moderní kempování pro náročné ESO Travel na Novinky.cz
Spát pod stanem má svoje kouzlo. Návrat k přírodě, žádný luxus, jen karimatka a spacák...

Bangkok

Thajské hlavní město může „citlivějším povahám“ napoprvé způsobit šok, ale každému, kdo je připraven vyrovnat se s horkem a zmatkem, se nabízí řada věcí k vidění. Ať už se jedná o velké nákupní galerie, stinné chrámy a rušná tržiště nebo restaurace, ospalé kanály a odvázaný noční život – Bangkok vždy nabízí četná překvapení.

Dochované stavby

Král Rama I. vybudoval město podle vzoru Ayutthaye, s velkolepými chrámy a křižujícími se kanály. Staré město z velké části zastínily rušně se rozvíjející nové části, rozšiřující se na všechny strany, ale i přesto se zde dochovaly nádherné chrámy a paláce, historické budovy a samozřejmě také proslulé noční kluby.

Thajsko, Bangkok, ulice Khao San

Kvůli velkým vzdálenostem a značnému horku je město takřka nevhodné pro pěší turistiku. Jelikož stav chodníků je většinou žalostný, bezstarostné toulky mohou skončit vyvrtnutým kotníkem. K dispozici pak jsou tři možnosti: vzít si taxi, tuk-tuk (motorovou tříkolku) nebo podniknout okružní jízdu autobusem, kterou organizují všechny hotely. Dnes jsou v provozu také další dva nové dopravní prostředky – metro, tedy podzemní dráha, a Skytrain (nadzemní dráha) – které vám umožní pohybovat se městem v klimatizovaném pohodlí. Obě dráhy spojují klíčová místa ve městě jako Hualamphong, ulice Silom a Sukhumvit a hotely u řeky.