Kam se vydat?

Minigalerie Thajsko

Galerie - Thajsko a letoviska Fotogalerie - Thajsko noční pohled na letoviska Pláže v Thajsku Delikátní Thajské restaurace Útesy a jiné krásy Thajska Skály a příroda v Thajsku Lidé - Matka a dcera, pořízeno v Thajsku

Další články

Je už bezpečné vyrazit do Thajska? Zjistili jsme nejnovější informace ESO Travel na Novinky.cz
Thajsko po povodních nebojuje s krokodýly, ale s fámami, které odrazují turisty...
Kam za divokými party a nočním životem? Poradíme vám ta nejlepší místa ESO Travel na Novinky.cz
Těla svůdných dívek tančí v rytmu hudby, koktejly tečou proudem a o kus dál šumí mořský příboj...
Luxus ve stanu? Zkuste glamping, moderní kempování pro náročné ESO Travel na Novinky.cz
Spát pod stanem má svoje kouzlo. Návrat k přírodě, žádný luxus, jen karimatka a spacák...

Prasat Muang Tam

Osm kilometrů jižně od Phanom Rungu, v prašné rovině táhnoucí se ke kambodžské hranici, se nachází starobylá kmérská svatyně Prasat Muang Tam. Před patnácti lety byste tu viděli pouze hromada popadaných zdí uprostřed husté vegetace. V současnosti je celý komplex vzorně restaurován. Další pamětihodnosti Další klenoty na Kmérské kulturní stezce lze najít v sousedních krajích Surin a Si Saket.

Sikhoraphum, Prasat Kamphaeng Yqi

Ban Pluang, pískovcová věž na čtvercovém základě, která kdysi bývala důležitou zastávkou na cestě mezi Angkorem a Phimai, pochází z druhé poloviny 11. století. Okolní příkopy a bažiny byly přeměněny v příjemnou zahradu. Nedaleko můžete navštívit další restaurovanou pamětihodnost, Sikhoraphum, soubor pěti cihlových staveb obklopených jezírky s lekníny. Interiér centrální svatyně, prangu je zdoben krásnými tanečnicemi, tzv. apsaras, a dalšími scénami z hinduistické mytologie.

Thajsko, svatyně Prasat Kamphaeng Yai

Kmérská kulturní stezka končí bohatě zdobenou svatyní Prasat Kamphaeng Yai. Na tomto místě najdete vedle sebe pozůstatky kmérské kultury a mnohem pozdější thajský chrám, jehož oranžově odění mniši se tu stravují, studují nebo kontemplují ve stínu mohutných, protáhlých svatyní.

Kmérská svatyně byla původně zasvěcena hinduistickému bohu Višnovi. Poklidný dojem, který místo vyvolává, umocňuje právě přítomnost buddhistických mnichů.

Kam se vydat dál?