Kam se vydat?

Minigalerie Thajsko

Galerie - Thajsko a letoviska Fotogalerie - Thajsko noční pohled na letoviska Pláže v Thajsku Delikátní Thajské restaurace Útesy a jiné krásy Thajska Skály a příroda v Thajsku Lidé - Matka a dcera, pořízeno v Thajsku

Další články

Je už bezpečné vyrazit do Thajska? Zjistili jsme nejnovější informace ESO Travel na Novinky.cz
Thajsko po povodních nebojuje s krokodýly, ale s fámami, které odrazují turisty...
Kam za divokými party a nočním životem? Poradíme vám ta nejlepší místa ESO Travel na Novinky.cz
Těla svůdných dívek tančí v rytmu hudby, koktejly tečou proudem a o kus dál šumí mořský příboj...
Luxus ve stanu? Zkuste glamping, moderní kempování pro náročné ESO Travel na Novinky.cz
Spát pod stanem má svoje kouzlo. Návrat k přírodě, žádný luxus, jen karimatka a spacák...

Růžová zahrada a Nakhon Pathom

Hodinu cesty autem na západ od rušného Bangkoku se nachází stinná a klidná Růžová zahrada. Růže však zabírají jen malou část na dvaceti hektarech této tropické zahrady. Každý den ve 14.45 se zde konají kulturní vystoupení nabízející folklorní a klasické tance, šermířské souboje, thajský box a tradiční thajské svatební obřady. Z Růžové zahrady můžete pokračovat 30 kilometrů dále na západ do Nakhon Pathomu (říká se, že jde o nejstarší město v Thajsku), kde najdete Phra Pathom Chedi, největší buddhistickou svatyni (stupu) v zemi.

Tuto pagodu, podobnou obrácenému kornoutu se zmrzlinou, nechal postavit král Mongkut v polovině 19. století na ruinách tisíc let starého chrámu. V sedmdesátých letech minulého století se nový chrám málem zřítil, ale památkáři naštěstí podnikli rychlé kroky k jeho záchraně, a proto jej můžete spatřit v celé jeho kráse i dnes.

Palác Sanam Chan

Také v Nakhon Pathomu se nachází palác Sanam Chan. Tato stavba z počátku 20. století je postavena v tradičním thajském stylu s výjimkou anglické tudorovské budovy, která byla kdysi využívána pro před stavení Shakespearových her.

Plovoucí tržiště

K cestě na plovoucí trh v Damnoen Saduaku nebudete potřebovat zvláštního průvodce – výlety tam totiž organizují všechny cestovní kanceláře i hotely. To, co se nemění, jsou zdejší malé čluny se spoustou kokosových ořechů, banánů a plodů durianovníku. Nejlépe je vydat se sem brzy ráno, kdy ženy v širokých kloboucích pádlují úzkými kanály, aby se následně handr kovaly o cenu za svazek paprik nebo pečenou rybu.

Fotgraf se patrně vydá po břehu kanálu nebo se za staví na dřevěném mostě, který je znamenitým místem k pozorování. Za několik set bahtů si můžete dokonce najmout člun, který vás zaveze do samého centra obchodní vřavy. Další trh se nachází na břehu – zde můžete zakoupit barmské koberce, dřevořezby a další výrobky. Jejich ceny jsou však dost vysoké a stejné zboží se dá často získat levněji v obchodech v Bangkoku nebo na nočním trhu v Chiang Mai.

Kam se vydat dál?