Kam se vydat?

Minigalerie Thajsko

Galerie - Thajsko a letoviska Fotogalerie - Thajsko noční pohled na letoviska Pláže v Thajsku Delikátní Thajské restaurace Útesy a jiné krásy Thajska Skály a příroda v Thajsku Lidé - Matka a dcera, pořízeno v Thajsku

Další články

Je už bezpečné vyrazit do Thajska? Zjistili jsme nejnovější informace ESO Travel na Novinky.cz
Thajsko po povodních nebojuje s krokodýly, ale s fámami, které odrazují turisty...
Kam za divokými party a nočním životem? Poradíme vám ta nejlepší místa ESO Travel na Novinky.cz
Těla svůdných dívek tančí v rytmu hudby, koktejly tečou proudem a o kus dál šumí mořský příboj...
Luxus ve stanu? Zkuste glamping, moderní kempování pro náročné ESO Travel na Novinky.cz
Spát pod stanem má svoje kouzlo. Návrat k přírodě, žádný luxus, jen karimatka a spacák...

Kdy se vydat na cestu

Ještě větším překvapením než jídlo může být pro některé turisty místní klima. Počasí v Thajsku bývá horké, teplejší a nejteplejší. Nejteplejší jsou březen, duben a květen, kdy panuje v zemi nejsušší období před příchodem dešťů. Období od června do října je méně horké, monzunové, kdy přicházejí, obvykle odpoledne, husté lijáky, které však trvají většinou jen hodinu či dvě.

Kam se vydat :

Když v Thajsku není turistická sezóna

plovouci tržnice

Nejméně horké období nastává od listopadu do února – tato doba je logicky vrcholem turistické sezóny. Z Číny vane chladivý severní vítr, díky němuž je ovzduší v Bangkoku pro turisty poněkud snesitelnější. Ačkoliv se mnoho návštěvníků Thajsku vyhýbá v monzunových měsících, ve skutečnosti může jít o velmi příjemný pobyt. Letadla na domácích linkách jsou prakticky prázdná a chrámy a pláže také nejsou přecpané.

Pokud vám nevadí občasný déšť, odměnou vám bude levnější ubytování a restauratéři, kteří se budou předhánět, aby uspokojili každé přání odvážného cestovatele, který navštívil Thajsko mimo sezónu.