Kam se vydat?

Minigalerie Thajsko

Galerie - Thajsko a letoviska Fotogalerie - Thajsko noční pohled na letoviska Pláže v Thajsku Delikátní Thajské restaurace Útesy a jiné krásy Thajska Skály a příroda v Thajsku Lidé - Matka a dcera, pořízeno v Thajsku

Další články

Je už bezpečné vyrazit do Thajska? Zjistili jsme nejnovější informace ESO Travel na Novinky.cz
Thajsko po povodních nebojuje s krokodýly, ale s fámami, které odrazují turisty...
Kam za divokými party a nočním životem? Poradíme vám ta nejlepší místa ESO Travel na Novinky.cz
Těla svůdných dívek tančí v rytmu hudby, koktejly tečou proudem a o kus dál šumí mořský příboj...
Luxus ve stanu? Zkuste glamping, moderní kempování pro náročné ESO Travel na Novinky.cz
Spát pod stanem má svoje kouzlo. Návrat k přírodě, žádný luxus, jen karimatka a spacák...

Příroda a zvěř v Thajsku

Podniknout zde můžete výlety džípem nebo vás čeká několikadenní túra do džungle. Kam až oko dohlédne se středem země táhnou rýžová pole; v centrálním Thajsku najdete také zříceniny měst Sukhotai a Ayutthaya.

Kam se vydat:

Turistické atrakce | Příroda a zvěř v Thajsku | Kdy se vydat na cestu

Příroda a výlety

Pokud dáváte přednost přírodě, můžete zamířit do jednoho z mnohých, velmi rozsáhlých národních parků, které zaujímají neuvěřitelných 34 500 čtverečních kilometrů z celkové plochy země. Zvláštní pozornost zasluhuje národní park Kho Yai, kde vás svými duhovými barvami oslní ledňáčci a rudohlaví trogani s oranžovými náprsenkami, kteří poletují ve stínu listoví.

Zvířata a pláže

V husté zeleni žijí na ohromných plochách také giboni, veverky, sloni, medvědi a tygři. Můžete zde zahlédnout zástupce devíti set různých zvířecích druhů, nechybějí orchideje a nejrůznější motýli. Na jihu, v Thajském zálivu a u písčitých pobřeží Andamanského moře, se nacházejí malebné tropické ostrovy vystupující z azurového moře. Letoviska Phuket, Ko Phi Phi nebo Ko Samui lákají milovníky slunce z celého světa.

V těchto místech jsou největší atrakcí pláže, blízko kterých najdete řadu prvotřídních hotelů i ubytovacích středisek, která vycházejí vstříc všemožnému vkusu i kapse cestovatele. Mnoho turistů začíná svůj pobyt návštěvou Bangkoku, na jehož mezinárodní letiště směřují přímé linky z celého světa. Hlavní město Thajska je jedním z nejhustěji obydlených měst Asie.