Kam se vydat?

Minigalerie Thajsko

Galerie - Thajsko a letoviska Fotogalerie - Thajsko noční pohled na letoviska Pláže v Thajsku Delikátní Thajské restaurace Útesy a jiné krásy Thajska Skály a příroda v Thajsku Lidé - Matka a dcera, pořízeno v Thajsku
PředchozíPředchozí
DalšíDalší

Další články

Je už bezpečné vyrazit do Thajska? Zjistili jsme nejnovější informace ESO Travel na Novinky.cz
Thajsko po povodních nebojuje s krokodýly, ale s fámami, které odrazují turisty...
Kam za divokými party a nočním životem? Poradíme vám ta nejlepší místa ESO Travel na Novinky.cz
Těla svůdných dívek tančí v rytmu hudby, koktejly tečou proudem a o kus dál šumí mořský příboj...
Luxus ve stanu? Zkuste glamping, moderní kempování pro náročné ESO Travel na Novinky.cz
Spát pod stanem má svoje kouzlo. Návrat k přírodě, žádný luxus, jen karimatka a spacák...

Noční život

Nejen v Bangkoku...

Zmíníte-li se před kýmkoliv, že jste byli v Bangkoku, pravděpodobně se vás zeptá na noční život. V poslední letech se ve městě vynořila řada stylových barů a klubů, které Bangkoku pomalu pomáhají oprostit se od vlastní nechvalné pověsti v tomto směru. Kvalitní hudba se stává nutností a v řadě podniků uvádějí dýdžejové tematické večery. V roce 2001 započala vládní iniciativa zaměřená na potlačení používání drog a podávání alkoholu mladistvím.

Kam se vydat :

Hudba a divadlo | Jídlo a pití | Sport | Noční život | Nákupy

Kluby a restaurace

Každý návštěvník některých nočních klubů tak musí prokázat svůj věk nějakým dokumentem, např. pasem. Kvůli drogám provádí občas policie zátahy a všechny oficiální noční podniky musí podle oblasti zavírat mezi jednou a druhou hodinou ranní. Restaurace ve stylu nočních klubů se specializují na tradiční thajskou kuchyni a hudbu a mají na programu představení thajských tanců či místního folkloru.

Jinak jsou však možnosti kulturního vyžití zahraničních návštěvníků poněkud omezené. Občas můžete zajít na vystoupení zahraniční hudební hvězdy nebo místního divadelního uskupení. Většina kin má na programu nejnovější hollywoodské filmy. Pozvolna se rozvíjí také domácí kinematografie, která slaví jisté úspěchy dokonce i ve světě. Příkladem může být Suriyothai, výpravný film o historii Ayutthaye.

Go-go scéna

V Bangkoku samotném si můžete vybrat z několika set nočních klubů a go-go barů. V celé zemi jsou jich pak další tisíce. Několik tisíc tanečnic a hostesek, které v nich pracující, se snaží vyjít vstříc veškerým možným zálibám. Přestože tyto podniky navštěvují převážně heterosexuálními muži, na drink a posezení mohou přijít i ženy. Hojně se začínají objevovat také podniky pro homosexuály – najdete je zvláště v Bangkoku a Chiang Mai.

V Patpongu – nejznámější čtvrti červených luceren (každoročně ji navštíví více lidí než samotný Velký palác) jsou také tržnice, pizzerie a podniky s ukázkami thajského boxu. Ještě než vyrazíte do víru nočního života, přijměte několik rad. Exkluzivní „bary“ bývají často krycím označením pro „live sex show“ a při placení za konzumované nápoje vás může čekat velmi vysoký účet.

Proto je dobré si před vstupem do jakéhokoliv podniku v Patpongu nejdříve zjistit ceny. Pokud se vám účet přece jenom nebude zdát, prostě zaplaťte a kontaktujte turistickou policii. Nedbejte na rady různých překupníků (a taxiká řů), kteří se vás budou pokoušet nalákat k návštěvě různých pornografických atrakcí.