Kam se vydat?

Minigalerie Thajsko

Galerie - Thajsko a letoviska Fotogalerie - Thajsko noční pohled na letoviska Pláže v Thajsku Delikátní Thajské restaurace Útesy a jiné krásy Thajska Skály a příroda v Thajsku Lidé - Matka a dcera, pořízeno v Thajsku
PředchozíPředchozí
DalšíDalší

Další články

Je už bezpečné vyrazit do Thajska? Zjistili jsme nejnovější informace ESO Travel na Novinky.cz
Thajsko po povodních nebojuje s krokodýly, ale s fámami, které odrazují turisty...
Kam za divokými party a nočním životem? Poradíme vám ta nejlepší místa ESO Travel na Novinky.cz
Těla svůdných dívek tančí v rytmu hudby, koktejly tečou proudem a o kus dál šumí mořský příboj...
Luxus ve stanu? Zkuste glamping, moderní kempování pro náročné ESO Travel na Novinky.cz
Spát pod stanem má svoje kouzlo. Návrat k přírodě, žádný luxus, jen karimatka a spacák...

Hudba a divadlo

Thajský tanec, taneční drama a hudba Vysoce stylizované klasické drama khon, založené na epickém eposu Ramayana, se hrávalo výhradně pro privilegované vrstvy v královských palácích. Při představení khon používají všichni herci masky, výjimku tvoří tři hlavní představitelé. U nich masky nahrazuje silné nalíčení a bohatě zdobený oděv. Moderní verze tohoto dramatického žánru se nazývají lakhon – zde se už masky nepoužívají a pohyby jsou také méně stylizované.

Kam se vydat:

Hudba a divadlo | Jídlo a pití | Sport | Noční život | Nákupy

Stínové divadlo

thajska tanečnice

Představení zvaná lakhon chakri jsou často součástí chrámových svátků a předvádějí se ve svatyních. Populární burleskní divadlo zvané likay je obhroublejší a je prokládano komickými vložkami. Populární travesti show vždy obsahuje několik vsuvek právě z žánru likay. Stínové divadlo zvané nang thalung pochází z jižní části země a hraje se na pozadí osvětlené bílé plachty.

Nejčastěji se s ním setkáte právě v jižním Thajsku. Klasická thajská hudba může neznalcům připadat jako chaotická změť kontrastních tónů bez jakéhokoliv řádu. Naopak pro znalce má výrazný rytmus a jasný plán. Klasický orchestr phipat tvoří jediný rákosový nástroj podobný hoboji a řada perkusních nástrojů. V Bangkoku uvidíte tradiční tanec a divadlo kromě svatyně Erawan také v několika restauracích s večerním programem.