Kam se vydat?

Minigalerie Thajsko

Galerie - Thajsko a letoviska Fotogalerie - Thajsko noční pohled na letoviska Pláže v Thajsku Delikátní Thajské restaurace Útesy a jiné krásy Thajska Skály a příroda v Thajsku Lidé - Matka a dcera, pořízeno v Thajsku

Další články

Je už bezpečné vyrazit do Thajska? Zjistili jsme nejnovější informace ESO Travel na Novinky.cz
Thajsko po povodních nebojuje s krokodýly, ale s fámami, které odrazují turisty...
Kam za divokými party a nočním životem? Poradíme vám ta nejlepší místa ESO Travel na Novinky.cz
Těla svůdných dívek tančí v rytmu hudby, koktejly tečou proudem a o kus dál šumí mořský příboj...
Luxus ve stanu? Zkuste glamping, moderní kempování pro náročné ESO Travel na Novinky.cz
Spát pod stanem má svoje kouzlo. Návrat k přírodě, žádný luxus, jen karimatka a spacák...

Peníze

Dozvíte se:

Měna

Měnovou jednotkou v Thajsku je baht (zkráceně ThB nebo B), který je rozdělen na 100 satangů. Bankovky jsou v hodnotě 10, 20, 50, 100, 500 a 1 000 bahtů. Mince jsou v hodnotě 25 a 50 satangů a 1, 5 a 10 bahtů.

Banky a směnárny

V bankách bývá kurz obvykle nejpříznivější. Pokud jsou banky uzavřeny, můžete si peníze vyměnit v hotelu, ve směnárnách nebo v obchodech s anglickým nápisem „money changer“. Banky a směnárny v turistických oblastech přijímají prakticky všechny měny.

Kreditní karty a bankomaty

Většina hotelů, restaurací a obchodů přijímá mezinárodní kreditní karty. V menších obchodech a levných restauracích se dá platit pouze hotově. Bankomaty pro výběr hotovosti z debetních či kreditních karet jsou k dispozci po celém Thajsku, zvláště v Bangkoku a na hlavních letištích.

Plánování rozopčtu

Bangkok je ve srovnání s jinými světovými metropolemi levný. Nepočítáme-li letenky a hotel, bude vám bohatě stačit 500 bahtů denně. Za jeden americký dolar si lze vyměnit asi 40 bahtů. Doprava. Taxi: 100–400 bahtů. Metro, SkyTrain 10–40 bahtů jedna jízda. Cena letenky na domácí lince: 2 500 bahtů. Cena vlakové jízdenku do jiné provincie: 500 bahtů. Cena autobusové jízdenky do jiné provincie (klimatizovaným auto - busem): 300 bahtů. Jízdenka za dopravu v tuk-tuk: 20–100 bahtů. Jídlo a nápoje. Stravování v luxusním hotelu je podstatně dražší než kdekoliv jinde. Snídaně a oběd stojí průměrně kolem 250 bahtů v levnější restauraci a dvakrát tolik v drahém hotelu. V nejluxusnějším zařízení bude stát večeře kolem 1000 bahtů za osobu. Jinde bude lepší večeře stát asi 600 bahtů a slušná večeře asi 300 bahtů. Víno je velmi drahé.